Aviz favorabil din partea comisiilor din Camera Deputaților și Senat pentru ocuparea funcției de ministru delegat pentru Transformare Digitală de către deputatul botoșănean, Eduard Mititelu.
Astăzi au avut loc audierile miniștrilor propuși de către premierul desemnat, Adrian Veștea.
„O bună parte dintre colegii din comisiile reunite au apreciat activitatea mea de până acum, precum și planurile pe care le am și pe care le-am prezentat. Le mulțumesc tuturor colegilor din comisii pentru încredere! Acum urmează votul în plen și sper ca, de mâine, să ne apucăm de treabă”, a declarat parlamentarul.
