Elevii de clasa a VIII-a au susținut, astăzi, prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și literatura română. (video)
La subiectul al II-lea, aceștia au avut de redactat un rezumat, iar mulți dintre candidați au considerat examenul unul abordabil. Iată ce impresii ne-au împărtășit elevii după ieșirea din sălile de examen.