Diana Șoșoacă a lansat un nou atac la adresa lui George Simion, pe care îl acuză că nu și-a respectat promisiunile și că spune una, dar face alta. Europarlamentara a declarat că liderul AUR „te privește în față și te minte” și că nu și-a ținut niciodată cuvântul dat în relația cu ea.
Șoșoacă a vorbit despre perioada în care cei doi colaborau și susține că a fost dezamăgită de modul în care Simion a ales să își conducă partidul și să își gestioneze alianțele politice. Ea afirmă că încercările de a uni forțele suveraniste au eșuat din cauza neînțelegerilor dintre ei.
