Activistul de mediu care a descoperit focarul de infecție și care a chemat poliția a fost sunat dis de dimineață și amenințat.
Cel mai probabil, activistul Ion Baltariu va depune plângere penală, urmând ca autoritățile să descopere cine a fost la capătul firului și a proliferat amenințări.
Discuția este în general despre picioare rupte. Se pare că interesele în jurul acestei gropi de gunoi ilegale sunt mari și prezența autorităților deranjează teribil!
