FC Botoșani a cedat în cel de-al doilea meci de pregătire din stagiul de la Bansko, scor 1-3 în fața formației Egnatia.
Partida a fost un test util pentru elevii lui Marius Croitoru, care continuă perioada de acumulare înaintea noului sezon. Chiar dacă rezultatul nu a fost cel dorit, astfel de jocuri amicale sunt importante pentru omogenizarea lotului, verificarea jucătorilor și reglarea relațiilor de joc.



