Accident la Răchiți👉s-a izbit cu mașina într-un cap de pod 👉o persoană a ajuns la spital 👇

La caz au ajuns, în cel mai scurt timp, pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță aparținând Serviciului Județean de Ambulanță Botoșani.
Salvatorii au constatat că nu erau persoane încarcerate. Conducătorul auto, un bărbat de 55 de ani, a avut nevoie de ajutor medical. Acesta a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor.
Articolul precedentFără apă astăzi în orașele Ștefănești și Săveni și mai multe comune, din cauza unei avarii👇
Articolul următor⚽ Unirea Curtești a ratat promovarea în Liga a III-a.