Milioane de români sunt plecați în străinătate de ani de zile. Și mai îngrijorător este faptul că românii noștri continuă să plece. De ce? Oamenii spun că nu sunt locuri de muncă aici și că pur și simplu nu se pot descurca.
Din păcate, tot ei ne spun că nu mai văd nicio cale de întoarcere pentru cei plecați.
Politicienii nu îi susțin nici măcar puțin și nu fac nimic pentru a-i aduce înapoi acasă. Îi credem că nu au timp să se ocupe de astfel de probleme, sunt prea ocupați să fure tot ce a mai rămas din țară.



