Botoșaniul are nevoie de mai mulți tineri ca ea: „Vreau să mă întorc acasă!”

Ești student la Iași, Cluj sau București? Probabil cunoști prea bine sentimentul: de fiecare dată când te întorci acasă, străzile din Botoșani par parcă tot mai goale. Orașul e liniștit, iar tinerii sunt, de la an la an, tot mai puțini.
Este ușor să plecăm și să spunem că „aici nu se întâmplă nimic”. Dar dacă am alege să schimbăm noi povestea? Iată gândurile unei botoșănence care vrea să lupte pentru orașul ei!
Articolul precedent📜 File de istorie | 27 iunie 1950
Articolul următorApel la responsabilitate lansat de către operatorul de apă, în contextul caniculei 👇