Tradiție 👉 Cupa „Sfinții Petru și Pavel”, organizată de Penitenciarul Botoșani și-a desemnat câștigătorii ⚽👇

Aceasta are loc cu prilejul sărbătoririi, în fiecare an, la 29 iunie, a Zilei Polițiștilor de Penitenciare din România și reprezintă un moment de recunoaștere a profesionalismului, dedicării și responsabilității oamenilor din spatele uniformelor, cei care își îndeplinesc zilnic misiunea în slujba comunității.
Timp de patru zile, cinci echipe, s-au întrecut pe teren, câștigătorii jucătorii din Armată. Iată clasamentul 👇
🥇 Locul I: Batalionul 335 Artilerie „Alexandru cel Bun” Botoșani
🥈 Locul II: Inspectoratul pentru Situații de Urgență Botoșani
🥉 Locul III: Inspectoratul de Poliție Județean Botoșani
🏅 Locul IV: Penitenciarul Botoșani
🏅 Locul V: Inspectoratul de Jandarmi Județean Botoșani
„Mulțumim fiecărui jucător care a lăsat totul pe teren. Fiecărui suporter care a strigat până a răgușit. Unele trofee se așează în vitrină, altele rămân pentru totdeauna în suflet. La finalul acestei ediții, am câștigat cu toții ceva mai prețios decât o medalie: amintirea unor zile în care respectul, prietenia și spiritul de echipă au fost adevărații învingători”, au transmis reprezentanții Penitenciarului.
Competițiile au avut loc in perioada 23-24 iunie pe
Stadionul Dinamo, Parcul Mihai Eminescu, Botoșani și a fost organizat cu sprijinul IPA Regiunea 5 Botoșani, Club Sportiv Prison Defenders Botoșani, Sindicatul Novo Legis și SNPP Filiala Botoșani.
Articolul precedent11 zile, 17 acțiuni de control în comune, peste 28 de sancțiuni în valoarea de peste 1,2 milioane lei 👇
Articolul următor🔴Codul Roșu de caniculă pentru județul Botoșani, prelungit până pe 1 iulie👉temperaturi între 35 – 41°C👇