Elevii de clasa a VIII-a au susținut, astăzi, prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și literatura română. (video)

La subiectul al II-lea, aceștia au avut de redactat un rezumat, iar mulți dintre candidați au considerat examenul unul abordabil. Iată ce impresii ne-au împărtășit elevii după ieșirea din sălile de examen.

Articolul precedentPrimarul Cosmin Andrei a scăpat de procese!
Articolul următorCe ar trebui să se schimbe în România pentru ca diaspora să se întoarcă acasă? (video)